SIBIŘSKÉ ZDRAVÍ A KRÁSA

Chcete žít bez omezení ? Pak tělu dodejte jód...

Nedostatek jódu může být zodpovědný za mnohé potíže.

 Bez této látky nemůže správně fungovat štítná žláza.

Hormony, které vytváří,  jsou nezbytné pro celou řadu procesů v těle. Stimulují fyzickou a duševní aktivitu, účastní se procesů metabolizmu růstu, regenerace a také sexuálního života.  

Ovlivňují vývoj pohybové soustavy a mozku v raných fázích vývoje, a proto může jejich nedostatek negativně ovlivnit inteligenci.

Bez jódu se zastavuje vytváření energie, přerušují se procesy růstu a vývoje, rapidně se zrychlují procesy stárnutí celého organismu.

Významnou úlohu má na regulaci rychlosti tělesného metabolismu. Nízká hladina může zapříčinit obezitu, mentální i poruchy růstu, špatné prokrvení končetin, únavu i zácpu. Navenek má jeho nedostatek největší vliv právě na zvětšení štítné žlázy, projevuje se jako vole (struma).

MOŘSKÉ RYBY.jpg

Většina z nás žije daleko od moře a prakticky nekonzumuje mořské produkty.

A přitom je to jediný hodnotný zdroj jódu.

Jód přijímáme potravou, množství se odvíjí od toho, kolik se tohoto minerálu nachází v půdě. Vnitrozemí, u nás je přirozených zdrojů velmi málo. Proto se tento problém řeší průmyslovým jódováním, přidáváním prvku do kuchyňské soli, ta se používá ke zpracování masa a mléčných výrobků.

Řeklo by se, že v potravě ale i dalších dostupných doplňků co obsahujících jód máme dost. Pozor by se mělo dát na příliš velkou konzumaci některé brukvovité zeleniny, znemožňují využití štítnou žlázou a také na léky obsahující deriváty sulfonylurey, který vstřebávání brání.

Dále s výběrem produktů, většina obsahuje pouze samotný jód a řada z nich také jód v neorganické podobě.

Jód sám o sobě se nedokáže vstřebávat do těla natož, aby řešil svůj nedostatek.

Rozhodně potřebuje pomocníky jako je selen s podporou dalších rostlinných extraktů.

řasy.jpg

Minerál selen

přispívá k normální funkci imunitního systému, pomáhá zabudovat jód do hormonů štítné žlázy.

chaluha.jpg Chaluha bublinatá

Podporuje správnou funkci štítné žlázy a i další žlázy s vnitřní sekrecí. Zrychluje metabolismus, napomáhá snižování tělesné hmotnosti. Normalizuje činnost střevního traktu, trávicích enzymů. Pozitivně působí na produkci hormonů. Prospěšná je při zánětech kloubů a revmatismu.

rozchodnice růžová.jpg Rozchodnice růžová

Je považována za tonikum zlepšující celkový fyzicky i psychicky zdravotní stav, zvyšuje sexuální vitalitu, přímo léčí nemocí jater, popáleniny, rakovinu, zlepšuje paměť a zvyšuje celkovou imunitu. Působí adaptogenně na organismus, působí antioxidačně, udržuje zdraví srdce a cévního systému. Podporuje krevní oběh a má vliv na trávicí systém.

kozinec blanity.jpg Kozinec blanitý

Posilňuje imunitní systém. Má antibiotické a antivirové účinky. Podporuje krvetvorbu, dodává svalům energii, regeneruje tkáně, zahřívá svaly a následně umožňuje nárůst svalové hmoty. Rozšiřuje cévy, snižuje krevní tlak, zlepšuje prokrvení  kůže, zrychluje krevní oběh a posiluje srdeční sval. Povzbuzuje silné pocení  a ulevuje při zadržování tekutin, je močopudný. Navíc léčí záněty ledvin a odstraňuje bílkovinu z moči
Bylina je velmi dobrým antioxidantem a imunostimulátorem, zvyšuje odolnost  a vitalitu organismu. Chrání jaterní buňky před toxickými vlivy, ale také  brání tukové degeneraci jater.

Chcete žít bez omezení?

Změňte jídelníček, zapojte byliny a žijte plnohodnotný život!

Sibiřské zdraví vám pomůže!

sibirzdravikrasa.cz ukládá soubory cookies, které nám pomáhají ke správnému fungování serveru. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

Další informace.